021-22618760

تهران، شیخ بهایی، سئول، جنب پل سئول

مشکلات بعد از تعمیر موتور ماشین چیست؟ راهکار برطرف شدن مشکل

تعمیرگاه بی ام و

مشکلات بعد از تعمیر موتور ماشین چیست؟ این یک سوال پر تکرار افراد است که در اینجا می خواهیم به صورت تخصصی پاسخ دهیم. موتور خودرو یکی از قسمت‌های حیاتی آن است که برای عملکرد صحیح و ایمنی خودرو بسیار مهم است. با این حال، ممکن است در طول زمان و به علت عوامل مختلف، مشکلاتی در موتور ماشین شما بروز کند. این مشکلات می‌توانند از طریق ناصحیح بودن عملکرد موتور، کاهش قدرت و عملکرد، صداهای نامطلوب، افزایش مصرف سوخت و یا حتی خرابی کلی موتور ظاهر شوند.

تعمیرگاه بی ام و کاتب

اگر پس از تعمیر موتور ماشین با هر یک از مشکلات ذکر شده یا هر مشکل دیگری مواجه شدید، بهتر است با کارشناس ماشین‌سازی یا کارگاه تعمیراتی مربوطه تماس بگیرید. آنها می‌توانند مشکلات را بررسی و تشخیص دهند و نیازمندی‌های تعمیر را به درستی انجام دهند.

تعمیر موتور بی ام و یک فرآیند پیچیده است و اگر یک فرد ناشی کار تعمیر موتور را انجام دهد ممکن است مشکلاتی پس از آن به وجود آید. این مشکلات ممکن است به دلیل تنظیمات نادرست، استفاده از قطعات نامناسب، خرابی قطعات دیگر در سیستم ماشین یا عوامل دیگر باشند.

مشکلات موتور ماشین می‌توانند به عوامل متعددی برگردند از جمله:

نگهداری نامناسب باعث مشکلات بعد از تعمیر موتور ماشین می شود: عدم رعایت نکات نگهداری منظم مانند تعویض روغن موتور به موقع، تمیز کردن فیلترها، تعویض کمپرسور و سیستم خنک کننده و سایر نکات مرتبط با نگهداری، می‌تواند باعث مشکلات در موتور شود.

خرابی قطعات موجب ایجاد مشکلات بعد از تعمیر موتور ماشین: قطعات موتور همچون سیلندرها، پیستون‌ها، رینگ‌ها، والوها و سایر قطعات، ممکن است به علت خرابی، فرسایش یا نقص فنی، مشکلاتی در عملکرد موتور ایجاد کنند.

سوخت نامناسب: استفاده از سوخت نامناسب یعنی وجود آلودگی‌ها و رسوبات در سیستم سوخت رسانی می‌تواند منجر به مشکلاتی مانند کاهش عملکرد، صداهای نامطلوب و سوخت‌سوزی بیش از حد شود و اصطحلاک قطعات بال رود و در نهایت فرسودگی در موتور اتفاق بیافتد.

نقص احتراق: مشکلات در سیستم احتراق مانند نقص در سیستم جرقه زنی، کویل‌ها، کابل‌ها و بوجی‌ها ممکن است باعث کاهش قدرت، صداهای نامطلوب و افزایش مصرف سوخت شوند.

حرارت زیاد: برخی مشکلات در سیستم خنک کننده مانند لوله‌ها، رادیاتور و پمپ آب می‌تواند باعث افزایش حرارت در موتور شده و عملکرد آن را تحت تأثیر قرار دهد.

همچنین، بعد از تعمیر موتور، ممکن است برخی مشکلات دیگر نیز ظاهر شود که نیازمند بررسی و رفع توسط کارشناس حرفه ای است. اگر پس از تعمیر موتور خود با هر یک از این مشکلات مواجه شدید، بهتر است با کارشناسان در  تعمیرگاه بی ام و برای خودروی bmw و برای پورشه با کارشناسان تعمیرگاه پورشه تماس بگیرید تا مشکلات را بررسی و رفع کنند.

مشکلات بعد از تعمیر موتور خودرو

بعد از تعمیر موتور ماشین، ممکن است برخی مشکلات بروز کنند که مرتبط با خود فرایند تعمیر، تنظیمات ماشین، یا عوامل دیگر مرتبط با وسیله نقلیه باشند. برخی از مشکلات متداول پس از تعمیر موتور ماشین رخ دهند، عبارتند از:

 1. مشکل در شروع حرکت ماشین: ممکن است پس از تعمیر موتور، ماشین با مشکلاتی مانند سخت شدن در شروع یا تاخیر در راه اندازی روبرو شود. این مشکل به دلیل نامناسب بودن تنظیمات موتور یا مشکلاتی در سیستم احتراق باشد.
 2. کاهش قدرت و عملکرد: در برخی موارد، پس از تعمیر موتور، کاهش قدرت و عملکرد ماشین مشاهده شود. این مشکل به دلیل تنظیمات نادرست موتور، استفاده از قطعات غیراصلی یا مشکلات دیگر در سیستم موتور باشد.
 3. مصرف سوخت بیش از حد: در برخی موارد، پس از تعمیر موتور، مصرف سوخت خودرو افزایش می یابد. این مشکل به دلیل تنظیمات نامناسب سیستم سوخت رسانی، مشکلات در سیستم تزریق سوخت یا سایر عوامل میباشد.
 4. صدای نامتعارف: پس از تعمیر موتور، صداهای نامتعارفی در ماشین شنیده شود. این مشکل به دلیل نامناسب بودن تنظیمات موتور، خرابی در بخش‌های مختلف موتور یا قطعات جانبی میباشد.
 5. ناپایداری موتور: در برخی موارد، پس از تعمیر موتور، موتور با ناپایداری مواجه شود و مشکلاتی مانند اختلال در حرکت صاف و پرش در عملکرد داشته باشد. این مشکل به دلیل تنظیمات نادرست موتور، مشکلات در سیستم احتراق یا قطعات ناکارآمد است.

اگر پس از تعمیر موتور ماشین خود با هر یک از این مشکلات مواجه شدید، بهتر است با کارشناس ماشین‌سازی یا کارگاه تعمیراتی مربوطه تماس بگیرید تا مشکلات را بررسی و رفع کنند.

بعد از تعمیر اساسی موتور چه باید کرد؟

مشکلات بعد از تعمیر موتور ماشین را برایتان شرح دادیم اگر مشکلاتی دیگری را تجربه کردید حتما در زیر همین مقاله بنویسید ما پاسخگوی شما هستیم.
23 پاسخ
 1. سلام ماشینم پرایده موتور ماشینو کمپلت تعمیر کردم تو سرعت پایین دود نمیده ایستاده گاز میدم دود نمیکنه روغن تو این ۱ماه کم نکرد ولی تو سرعت ۱۱۰ به بالا کلی دود میده بردم پیشه تعمیرگاه میگه اگزوز ماشینت پره روغن

  1. سلام
   مشکلی که شما توصیف کردید ممکن است ناشی از چندین علت باشد. اگر تعمیرگاه اظهار کرده که مشکل از پره‌ی روغن در اگزوز ماشینتان است، ممکن است علت اصلی مشکل را تشخیص داده باشند. در اینجا چند نکته که به حل مشکل شما کمک کننده باشند:
   بررسی سیستم تزریق سوخت: ممکن است مشکل از سوخت‌رسانی نامناسب باشد که باعث احتراق ناکامل سوخت در موتور و تولید دود شود. این مسئله می‌تواند ناشی از فیلتر هوا، سوخت نامناسب، یا سیستم تزریق سوخت باشد.
   بررسی وضعیت روغن موتور: هر چند که گفته‌اید روغن موتور تازه تعویض شده است، اما ممکن است سطح روغن بالا باشد یا روغنی با ویژگی‌های نامناسب استفاده شده باشد که باعث تولید دود شود.
   بررسی وضعیت اگزوز و سیستم تخلیه: ممکن است درون لوله‌های اگزوز و سیستم تخلیه روغن تراکم شده باشد که باعث تولید دود در سرعت‌های بالا می‌شود.

 2. سلام من پیکان وانت تعمیر اساسی کردم روغن با بنزین قاطی میشد اونم درست کردم باز دود میده حتی بعد درست کردن این هم دو بار روغن عوض کردم باز دود میده مشکلش چیه

 3. سلام ده روزه موتور پراید تعمیر کردم و قطعات مورد تایید مکانیک رو از فروشگاه مورد تایید مکانیک تهیه کرده ام لذا با کار کرد 300 کیلومتر یک لیتر روغن کم کرده علت چیست؟ راهنمایی بفرمایید.

 4. سلام من ماشینم تعمیر اساسی کردم موتور xu7، الان بعد از این که گاز موتور رها میکنم یک یا دو ثانیه صدای تاق تاق داره، بعد در تمامی دور های موتور کپ میکنه، صدای کلی هم زیاد شده، نظر شما چیه؟

 5. سلام خسته نباشی من پراید دارم مدل ۹۰ ی ماه پیش تعمیر اساس کردم موتوره شو ولی بی بدی میاد داخل ماشین شیشه ها بسته باشن بو میاد گاز بدم دود سیاه میکنه ولی پشت اگزوز بوی هم میاد بد ه ش باید چه کار کنم موتو ه ش کمی گرم میکنه ی خانه داغیش ریپ هم نمیزنه لطفا بنده رو راهنمای کنید ممنون

 6. سلام و درود دوستان
  بنده ماشین پراید دود داشت دادم تعمیر اساسی کردوم از ساق سوپاپ و رینگ وپیستون هم تعویض کردم ولی هنوز بعد تعمیر دود قطع نشده هنوز ؟ چرا

 7. سلام خسته نباشید.موتورپراید بنده به علت عدم طولانی تعویض روغن الان صدایی تق نق از موتور میاد ایا تعمیر اساسی باید بشود؟ ممنونم

  1. سلام و درود
   بهتر است این موضوع را جدی بگیرید و در اولین فرصت به تعمیرکار موتور پراید مراجعه کنید تا ماشین شما چکاپ شود.

  2. سلام.ماشین بنده پراید۹۱ اچ پی پلاس،نشتی روغن داشت،منم روغن باز می‌ریختم سرش.یه۲ماه این کارو کردم،اول دود کرد بعد صدای تق تق شروع شد بعدم تسمه تایم و ترکوند و سوپاپ کج کرد،رینگ و پیستون مرخص میل لنگ و میل سوپاپ تعطیل،۱۰ روز وقت گذاشتم ۱۰ میلیون پول فعلا،هنوزم آماده نیست،شما دیگه سوار نشو که الانم دیره.

 8. سلام من ماشینمو تازه تعمیر کردم الان تو سربالایی ها مث قبل راه نمیره به مکانیک هم گفتم که در جواب گفتن چون تازه تعمیره قطعات تا جفت و جور بشه زمان میبره.
  سرسیلندر رو دادم سوپاپ هاشو نو کردن
  صفحه کلاج هم که نو انداختم
  ولی تو سربالایی کم میاره
  ماشینمم ۸سوپاپ هست
  لطفا بنده رو راهنمایی کنین

  1. سلام و درود
   مشکل ممکنه از دیسک و صفحه باشه نیاز به زمان برای آب بندی نداره از متخصص مربوط به ماشین خودتون سوال کنید ( ما روی خودروهای آلمانی ۲۰۰۸دبه بالا تخصص داریم)

 9. سلام ببخشید من موتور ماشینو تعمیر اساسی کردم الان دود آبی میکنه خیلیم زیاده علتش چی میتونه باشه؟

  1. درود بر شما ارسلان عزیز
   علت این مشکل می تواند در یکی از بخش های زیر باشد که بهتر است با مراجعه مجدد به تعمیر کار خود مشکل رو بیان کنید.
   1- خرابی در یکی اجزای موتور مانند سر سیلندر، کلاپس، یا والوها می‌تواند منجر به تولید دود آبی شود.
   2- استفاده از روغن موتور نامناسب یا روغنی که به عنوان سوخت وارد موتور می‌شود می‌تواند به تولید دود آبی منجر شود.
   3- مصرف سوخت نامناسب، افزایش میزان آلاینده‌ها در گازهای خروجی موتور و در نتیجه تولید دود آبی می‌تواند داشته باشد. این ممکن است به دلیل مشکلات در تنظیم سوخت، انجام نامناسب خریداری سوخت، یا خلل در سیستم تزریق سوخت باشد.

   1. ممنون از پاسخگوییتون منظورتون از کلاپس و والو چی هست؟
    ایا شیر پی سی وی هم میتونه علتش باشه؟

    1. سلامت باشید، بله احتمال داره که شیر pcv هم علت این مشکل باشه. کلاپس به بخشی از موتور هست که در آن روغن موتور قرار دارد و از این طریق روغن وارد موتور می‌شود. اگر کلاپس آلوده یا مسدود شود، ممکن است تراشه‌ها و روغن‌های زاید به داخل موتور برگردند و مشکلاتی ایجاد کنند.

     والو در سیستم PCV، والو‌ها به مکانیسم‌هایی اطلاق می‌شود که تراشه‌ها و بخارات روغن را از کلاپس به داخل موتور وارد می‌کنند. اگر والو‌ها مسدود شوند یا نقص داشته باشند، ممکن است مشکلاتی در تهویه و تخلیه موتور ایجاد شود.

     1. سلام خسته نباشید.
      من یه پاید مدل 85دارم.
      دوماه پیش نیمه موتور باز کردم تمامی رینگ و پیستون ها و واشر سر سیلندر و روغن و همرو عوض کردم .
      امروز فیلتر هوا و باز کردم روغن داخل ظرفش ریخته بود و فیلتر روغنی بود .
      دلیلش چیه میشه کمک کنید.

     2. سلام من سرسیلندر ماشین رو نو عوض کردم و روغن و فیلترجات عوض کردم الان ماشین به شدت روغن کم میکنه و بوی خیلی زیاد روغن سوزی به همراه دود تیره و ابی و خاکستری داره ماشین 405 هست ممنون از شما

  1. درود بر شما کاربر عزیز
   رضایتمندی شما موجب خرسندی ماست. اگر سوالی راجع به تعمیر خودرو دارید ما پاسخگوی شما هستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *